WordPress Yorum Botu

WordPress siteniz için otomatik yorum yazan botu sizler ile paylaşmak istiyorum

0 1.240

Arşivimizde duran botları vakit buldukça sizlere sunmaya çalışacağız.Arşivimizden şimdilik sizler için bir yorum botu çıkardık.Paylaşacağımız WordPress yorum botu sayesinde sitenize otomatik olarak yorumlar yazdırabileceksiniz.Botun çalışma mantığından söz etmek gerekirse.Bir isim datası yaratıyorsunuz ardından bir yorum datası yaratıyorsunuz daha sonrasında içeriklerinize ziyaretciler geldiğinde bot datadan rastgele olarak bir isim ve yorum seçerek siteye giren ziyaretçi yerine yorum yazıyor.

Sitenizde içeriklere her giren için bir yorum yazılması yüksek trafikli siteleriniz için sıkıntı olacaktır tabi.WordPress yorum botu ayarlarında bunu ayarlayabileceğiniz bir bölüm var 1000’de 500 yaparsanız sitenizdeki içeriklere giren 2 kullanıcıdan 1’i için yorum yazılır.Oran ve orantıyı siz kendi kafanızda kurun ve istediğiniz gibi ayarlamayı yapın.

 

  • Eklenti kurulumu bittikten sonra eklentiyi ile ilgili ayarları yapabilmek için wordpress admin panelinde sol bölümde bulunan WP-Yorumcu sekmesine giriyoruz.
  • Durum: Bu alanda tik işaretli ise işaretli kalsın, eğer tik işaretini kaldırırsanız pasit duruma geçecektir.
  • Kategori denetimi :  Bu kısımda eğer kategori seçerseniz sadece seçmiş olduğunuz kategorilerde yorum yapacaktır.
  • Yüzde: Bu kısımda oto yorum atma olasılığını ayarlayabilirsiniz, %100 yaparsanız her ziyaretci için yorum atacaktır, tabi %100’de yapmayın.
  • Yazar İsimleri : Yorum yapacak yazarların adını girebilirsiniz aralarına virgül koyarak birden fazla ekleyebilirsiniz.
  • Yorumlar : Bu alanda yapılacak yorumları girebilirsiniz, her satıra bir yorum gelecek şekilde girin.
  • Yorumlar Alanına ekleyebileceğiniz bir kaç hazır Regex mevcut bunları da kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.