WordPress Siteye Üye Olanlar Admin Onayından Geçsin

0 313

Sitenizde üyeliği aktif şekilde kullanıyorsanız bunun güvenliğinide sağlamalısınız spma üyelikleri engellemeli kötü niyetli insaların üyeliklerini görmelisiniz.Biliyorsunuz ki WordPress üyelik formu oldukça basit ve bunun yanında siteye üye olanlara WordPress otomatik olarak bir giriş şifresi gönderiyor.Bu ciddi bir güvenlik açığı yaratabilir.Bu duruma karşı önlem almak için üyelikleri admin onaylı yapabilrsiniz.

Tüm üye olanlar admin onayından geçerek üyelikleri aktif edilir.Bu şekilde üyelikleri kabul ederseniz spam üyeliğin önüne bir nebze olsun geçebilrsiniz.Hem bu şekilde olunca sitenize yapılan tüm üyelik başvuruları sizin bilginizde olur.

WordPress siteye üyelikleri admin onaylı yapmak için sizlere bu eklentiyi tavsiye edebilirim.https://tr.wordpress.org/plugins/new-user-approve/ Bu eklenti ile siteye yeni üye olanlar admin onayından geçtiği gibi varolan tüm üyelikleri devre dışı bırakıp yine aktifliğini siz düzenleyebilirsiniz.

Eklenti WordPress sitelerde üyelikleri admin onaylı yapmak için kullanılır ve geliştirilebilir eklenti ile ilgili sorularınız veya sorunlarınız olursa yardımcı olabilirim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.