WordPress SEO İçin Eklentiler

WordPress zaten SEO uyumlu bir alt yapıya sahiptir içerikleriniz ile bu SEO uyumu sizler bir kat daha üst seviyelere taşıyabilirsiniz.Ek olarak kullanabileceğiniz WordPress Seo eklentileri sayesinde sitenizin SEO değerini çok daha iyi seviyelere getirebilirsiniz.

1 201

WordPress  SEO için kullanabileceğiniz eklentileri sizlere tanıtıp eklentinin ayarlarını elimizden geldiğince gösterip WordPress siteleriniz için SEO çalışmasının temelinin anlatacağım.

  • Yoast SEO WordPress SEO Eklentisi

En çok kullanılan SEO eklentilerinden biri diyebilirim.Bizzat Wphocası.Net adresinde de kullanıyorum.Web sitesini yaptığım tüm müşterilerimde de Yoast SEO kullanıyorum.Özel başlık yapısı yazıya özel meta etiketleri , açıklamaları ekleycebileceğiniz eklenti ek olarak soyal medya paylaşımlarınızda içeriklerinizin önizlemesinde ki açıklama resim ve başlık konusunda da sitenize uygunluk gösteriyor.

SEO eklentileri arasında en çok indirilen kapsamlı bir SEO eklentisidir.İhtiyaçalarınıza cevap veren sorunlarınızı çözen dinamik bir yapıya sahiptir.

Yazılara özel SEO ayaları bir yana sitenizin kategori etiket yazar gibi arşiv saflarınızın da SEO metalarını düzenlemenize olanak sağlıyor.

Ek olarak sitemap oluşturma özelliği sayesinde sitenizin haritasını oluşturarak arama motorlarına gönderebilirsiniz.

BİZ SİZE YOAST SEO ÖNERİYORUZ.

  • All İn One SEO Pack

Yabana atılmayacak SEO eklentilerinden biriside All in One SEO eklentisidir.Ben Yoast SEO ile tanışana kadar bu eklentiyi kullanıyorum.Yoast kadar iddalı bir SEO eklentisi olduğunu söyeleyebilirim.Peki şimdi sizde diyeceksiniz ; Yoast SEO mu All İn One SEO mu ? diye .İşin karmaşık tarafıda burasıdır ya daha önce bir forumda Facebook SEO gruplarında bunun üzerine anketler açıldı tartışmaya sunuldu bazen Yoast Seo kazandı bazen All in One SEO kazandı kime göre neye göre diye soruyor insan ister istemez kendi kendine.İki eklentinin özellikleri bakımından benzerlik gösterdiğini görebilirsiniz.

Yazıya özel meta ayarları siteye özel meta ayarları kategorilere arşiv sayfalarına özel seo ayaları sitemap özelliği sosyal medya paylaşımları için önizleme özelliği yine Yoast SEO’da olduğu gibi All in One SEO eklentisinde de mevcuttur.

  • The SEO Framework

Çok bilinmeyen ama SEO uyumlu içerik hazırlayanlar, SEO uyumlu bir websitesi oluşturmak isteyenlerin çok işine yarayacağı bir eklenti olan The SEO Framework eklentisinide bu yazımda tanıtmak istiyorum.The SEO Framework eklentisinin en beğendiğim özelliği içeirkleriniz için renkli bir SEO derecesi çubuğu oluşturmasıdır.Bu çubuk üzerine geldiğinizde ise o yazıyı daha çok SEO uyumlu hale getirmek için neler yapabileceğiniz konusunda size açıklamalar sunmasıdır.

Bu tamilamatları uygulayarak arama motorları için ideal içerikler oluşturabiliri meta anahatarlarınızı arama motorları için uygun hale getirebilrisiniz.

  • SEMrush SEO Eklentisi

Tanıtmak istediğin bir SEO eklentisi ise SEMrush SEO eklentisidir.Eklenti SEO açısından kullanıcıyı ciddi anlanda yönlendirip kayda değer bilgiler sunduğu için bu listeye girmelidir şeklinde düşündüm.

Eklenti içeriğinizi analiz eder ve yazının SEO dostu olmasına bağlı olarak puanlar verir. İçeriğinizin SEO amacıyla nasıl geliştirileceğini açıklayacak metin önerileri sunar.

Yazma asistanı ile hedef anahtar kelimelerinizi de ekleyebilirsiniz. Eklenti, bu anahtar kelimelere dayanarak sizin için öneriler sunacaktır.

 

 

 

1 yorum
  1. Eliz Yılmaz diyor

    Teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WordPress Desteğe mi İhtiyacınız Var ?