Woocommerce İl,İlçe,Semt,Mahalle Ekleme

İhtiyaçlardan doğan geliştirme merağı bugün yine bir eklenti geliştmemize neden olan ihtiyaçımız.Wp Hocası olarak WordPress geliştirmeye devam ediyoruz.

11 2.897

WordPress ile e-ticaret sitesi çalıştıran bir müşterimiz bu gün bizden özel kargo seçenekleri tanımlamamızı istedi.Seve seve yardımcı olacağımzı söylyedikten sonra detayları dinleme başladık.Müşterimiz Woocommerce için özel semt,mahallesi adresi eklemek istiyordu ve bu yeni eklediği semt,mahalle,il,ilçe için farklı farklı kargo seçenekleri tanımlamak istiyordu.

Woocommerce’de zaten farklı şehirlere farklı kargo seçenekleri sunma imkanınız var.Gönderim bölgelerinden her şehir için farklı bir gönderim bölgesi oluşturarak şehirlere özel kargo ücretlerini tanımlayabilirsiniz.Farklı şehirlere farklı gönderim seçenekleri mümkün.Peki gönderim bölgesini biraz daha daraltırsak semtlere özel,mahallere özel kargo seçeneğini nasıl oluşturacağız.İşte tam da bu noktada bizim geliştirmiş olduğumuz eklenti dervreye giriyor.

Add Costum States eklentisi sayesinde yeni özel lokasyonlar girebileceksiniz.Girmiş olduğunuz bu özel lokasyonlar farklı farklı gönderim seçenekleri ayarlayabileceksiniz.Yine bu eklentiyi şehir bilgisi olmayan ülkeler içinde kullanabilirsiniz.Veya İstanbul için örnek vereyim Avrupa yakası için farklı kargo seçeneği Asya için farklı kargo seçeneğini ayarlayabilirsiniz.Hiç şehire özel kargo detaylarına inmeden.Asya ve Avrupa şeklinde 2 özel kargo seçeneği tanımlanır ve müşteri gönderim adresi olarak Asya’yı seçtiğinde farklı kargo ücreti Avrupa’yı seçtiğinde farklı kargo ücreti uygulanır.

Kıbrıs içinde bu eklentiyi kullanmaya başladık.Kuzey Kıbrıs’ta kullanmakta olduğumuz e-ticaret sitemiz için şehirlere özel kargo seçeneği yaratmak istiyorduk ama Woocommerce ‘de Kıbrıs şehirleri tanımlı değil .Bu eklenti ile Girne,Lefkoşa,Gazimağusa gibi gibi şehirleri ekledik ve Woocommerce ‘e Kıbrıs’ın şehirlerini eklemiş olduk.

Eklenti ücretsizdir.Ücretli bir eklentinin geliştirilmesi sonucu üretilmiştir.Eklelntiyi aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz.Eklentiyi kurup aktif ettikten sonra admin panelinde Şehir ekle menüsü gelecektir o alandan şehirleri ekleyebilirsiniz ve gerekli ayarlamaları yapabilrsiniz.Sırada ise şehirlere özel ödeme kanalı eklentimiz vardır.Bizi takip etmeye devam edin.

 

11 Yorumlar
 1. Muzaffer diyor

  Merhaba woocommerce ile ilgisi yok ama ben tasarlamakta oldugum emlak sitesi icin il ilce mahalle/koy gibi secimler olusturmak istiyorum. ve secilen ilceyle veya mahalleyle baglantili ilanlari listelemek istiyorum. WordPresste bunu nasil cozecegimi bilmiyorum. WP_Query konusuyla ilgili bir kac haftadir arastirma yapiyorum. Il ilce mahalleyi ozel taksonomi olarak ekleyip cekmek istedim ama bunda da sonuc alamadim. Velhasil kelam hala cozumsuz olarak bu sorun beklemede. Sizden bir fikir vermenizi istiyorum en azindan bu konuda neyi ogrenmem ve hangi konulari bilmem gerektigi hakkinda bir fikir.

  1. diyor

   Bu makalenin yazarına https://www.facebook.com/seydaasan99 adresinden ulaşabilirsiniz.

 2. mehmet diyor

  Merhaba

  Hocam Hali Hazırda web sitem var. Dağıtım Alanlarım geniş değil sadece istanbul anadolu yakası gönderim yapiyorum /İlçe Ayarlarını kendi dağıtım yaptiğim bölgere göre ayarlayabiliyormuyuz cok araştırdım bulamadım
  mesela İlçe olarak Üskürdar İlçesi A,b,c Mahallesine Gönderim yapiyorum ve seçeneklerde bu şekilde yapmak istiyorum. yardimci olursanız cok sevinirim teşekkürler

 3. yıldırım diyor

  Teşekkürler, deneyelim

 4. Mehmet diyor

  Merhaba beğeni için konulan eklentide sorun var. Beğenmeme rağmen içeriği göstermiyor rica etsem eposta gönderir misiniz ?

 5. Ebubekir diyor

  Merhaba link ölmüş maalesef mail atma şansınız var mı eklentiyi?

 6. Mehmet DİNÇ diyor

  link ölmüş

 7. Mehmet DİNÇ diyor

  dosya size ulaştıysa bana da gönderebilir misiniz ?

 8. Seyda AŞAN diyor

  Eklenti için desteğe ihtiyaçı olanlar bana ulaşabilir

 9. Uzay Pardo diyor

  Hocam link kırık yenileyebilir misiniz ?

 10. Yunus Emre diyor

  Merhaba hocam link kırık mail üzerinden atabilir misiniz ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.