Üzgünüz, Bu Sayfaya Erişmenize İzin Verilmiyor Hatasının Kesin Çözümü

0 115

Merhaba Arkadaşlar

Dün akşam  yerli ve yabancı kaynaklardan saatlerce “Üzgünüz, bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor” ya da “Sorry, you are not allowed to access to this page” hatasının çözümünü aradım. 10’dan fazla çözüm yöntemi vardı yazılan ama benim sorunuma çözüm olmadı. Saatlerce uğraşıp çözememiş olmanın verdiği kafayla yattım. Yarı uykulu bir haldeyken çözüm kafamda şimşek gibi çaktı 🙂

Şimdi,  bu sorunun ne olduğu, neden kaynaklandığı ve webde yer alan diğer çözüm yollarının neler olduğunu yazarak tekrara düşmeyeceğiz. Aşağıda yazacağım çözüm yolunu uygulamak biraz çetrefilli olsa da kesin çözüm sunuyor.

Öncelikle veritabanımızın yedeğini alıyoruz. Bir sorun çıkarsa geri dönebilmemiz için burası önemli.
Tablomuzun ön ekinin ne olduğuna wp-config.php’den bakıyoruz.  ctrl+f tuşlarına basıp$table_prefix tablosunu aratıyoruz. Eğer şöyle görünüyorsa $table_prefix = ‘awd_’;  tablonuzun ön eki awd_ şeklindedir.

Bu tablo ön ekiyle kurulacak yeni bir sitenin veritabanından wp-users ve wp-usermeta tablolarını alacağız.

Siteyi kurduktan sonra phpmyadmin’den veritabanını açıp wp-users ve wp-usermeta tablolarını dışa aktarıyoruz. Sorunlu web sitemizin phpmyadmin’inden bu iki tabloyu silip aldığımız yedeği yüklüyoruz. Sadece wp-users ve usersmeta tablolarını yenileyerek sitenizin admin panelinin açılmasını sağlayabilirsiniz. Yeni kullanıcı adınız diğer yeni kurduğunuz sitedekinin aynısı oluyor.

Takıldığınız bir yer olursa lütfen danışmaya çekinmeyiniz. İyi Çalışmalar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.