Mucize Doktor Dizisi Hakkında Yorumum

Genelde çalışırken televizyon hep bir taraftan çalışır olur ve izlemesem bile sesleri duyarak biraz olduk dikkatimi bilerek dağıtmak isterim.Bunu neden yapıyorum aslında bende bilmiyorum.

0 157

Dün gece yine çalışırken televizyondan gelen sesler dikkatimi çekmeye başladı ve birden ekrana gözüm kaydı.O göz kaymasından sonra gözümü ekrandan ayırmadan bilgisayarı bir kenara bırakıp televizyonu izlemeye başladım.Televizyonda yeni bir dizi olan Mucize Doktor vardı.Otizmli insanlar hep dikkatimi çekmiştir.Onların akıl almaz fikirleri düşünceleri zekalarına hayran kalıyorum.My Name is Khan filminide bu sebebten bir kaç izlemişliğim vardır.

Mucize Doktor ilk bölümdü ve ilk bölümden beni kendine havran bıraktı konusuyla ,ele aldığı farklılıkları hiçe sayma düşüncesi ile benden iyi yorumlar aldı.Diziyi izleyenler bilirler izlemeyenlerde mutlaka izlemelerini tavsiye ediyorum.”Otizm bir hastalık değildir” İlk bölümüyle dikkatleri üzeirne çektiğine inanıyorum dizinin.

Dizide Ali isimli otizmlim bir doktorun hikayesini başarılarını anlatıyor.Ali küçükken kaybettiği abisi ve tavşanı üzerine doktor Adil ile karşılaşıyor ve onu örnek almaya başlıyor.Tıp kitaplarını okumaya başlıyor ve henüz çok küçük yaşlarda tüm iç organları biliyor özelliklerini sayıyor ve ezbere resimlerini çiziyordu.

Mıcize Doktor 2. bölümü merakla ve heycanla bekliyorum.

Sosyal medyada Mucize doktor ilk bölümü ile ililgi çok güzel yorumlar görmeye başladım.Otizmli insaları onların yaşadıklarını toplumdaki yerlerini ve karşılaştıkları durumları olayları çok güzel ve akıcı şekilde işlemişler.

Mıcize Doktor 2 bölüm hakkında yorumalarımı yazmak için sabırsızlanıyorum diyebilirim.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.