Kullanım Koşulları

Koşullar ve Uyarılar

Wphocasi.Net, ziyaretçilerine tümüyle karşılıksız hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Sitedeki yazılar bilgilendirme amaçlıdır ve danışmanlık niteliği ve/veya amacı taşımamaktadır.

Sitede, duyuru veya reklam yapmaya yönelik, başka sitelere yönlendirme amacı taşıyan yorumlar ile konuyla ilgisi olmayan, gereğinden uzun veya başka yerlerde yayınlanmış görüşleri aktarmayı amaçlayan yorumlar, adaba aykırı, nezaket kurallarına riayet etmeyen ifadeler yayımlanmamaktadır.

Telif hakkı ve tekrar paylaşım

Aksi belirtilmedikçe, sitede yer alan içeriklerin tüm hakları yazarına aittir.

Sitede yer alan içerikler, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile Google Güvenlik Merkezi İlkeleri kapsamında korunmaktadır; kısmen ya da tamamen kaynak gösterilmeksizin alıntılanamaz, başka bir sitede yayımlanamaz.

Bununla birlikte, sözkonusu içerikler fikri mülkiyet hakları ve alıntı serbestliği ilkesi çerçevesinde, aşağıda sıralanan kurallara uymak ve kaynak gösterilmek (yazar adı ve site adresi belirtilmek) suretiyle paylaşıma ve alıntılanmaya açıktır.

Not: Başkalarına ait içerikleri (metin veya görüntü), kaynağını belirtmeden ve sahibine atıfta bulunmadan bilinçli olarak ya da farkında olmadan alıp kullanmak ve kendi içeriğiniz gibi sunmak, “aşırma (intihal)” olarak tanımlanan suç kapsamına girer. Basılı ya da İnternet’te yayımlanmış içeriklerden hiç bir kaynak belirtmeden kopyalamak, farklı kaynaklardan “kes-yapıştır” yöntemiyle bilgiler almak ve kaynak göstermemek bu kapsama girer. Bir eseri sahibinin onayı olmadan İnternet’te yayımlamak sizi cezai yaptırımlarla karşı karşıya bırakır.

Tekrar yayımlama

Yazar adı ve Wphocasi.Net sitesindeki kaynağın aktif linkine yer vermek koşuluyla ve içeriğin %15’ini geçmeyecek şekilde alıntı yapılabilir. İzin alınmaksızın site içerikleri aynen yayımlanamaz. Aksi davranışlar konusunda Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun tazminat ve ceza hükümlerinin uygulanması için uygun hukuki süreçler başlatılır.

Aşağıdaki kurallara uyduğunuz takdirde Wphocasi.Net adresinde yayımlanan bir içeriği başka bir sitede yayımlayabilirsiniz:

1. Başka bir sitede tekrar yayımlamak istediğiniz içerik bir bütün olarak kopyalanmamalıdır.

2. Bir yazının başlığı ve en fazla içeriğin %15’i aktarılmalı ve alıntılanan kısım üzerinde değişiklik yapılmamalıdır.

3. Aktarılan yazının başlangıcı (başlık altı) veya sonunda kolayca görünebilecek bir şekilde yazar adı ile birlikte orijinal sayfaya doğrudan bir bağlantı (aktif link) verilerek nereden alındığı ve yazının devamının / tamamının nereden okunabileceği belirtilmelidir.

4. Yukarıdaki kurallar çerçevesinde bir tekrar yayımlama yapıldığında ilgili sayfanın adresi belirtilerek İletişim sayfasından Wphocasi.Net’e bilgi verilmelidir.

Alıntı yapma

İçeriklerden birkaç cümleyi geçmeyen kısmi bir alıntı yapmak istiyorsanız, orijinal ifade üzerinde değişiklik yapılmamalıdır ve kolay görünür şekilde yazar adı verilerek alıntı olduğu belirtilmeli ve orijinal sayfaya doğrudan bir bağlantı (aktif link) verilmelidir.

Sosyal paylaşım

İçerik adresleri sosyal ağlarda veya diğer iletişim araçlarıyla serbestçe paylaşılabilir.


Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı, bu koşulları kabul etmiş sayılır.