Kıbrıs Eve İnternet Bağlatma

Kuzey Kıbrıs'ta evinize internet bağlantısını yapabilmeniz için farklı firmalar vardır.Evinize uygun fiyatlarda internet bağlatabilir Wi-Fi ağlarını kullanabilirsiniz.

0 1.182

Kıbrıs’ta evinize internet bağlatmak istiyorsanız farklı firmalar arasında tercih yapmanız gerekcektir.Peki karşılaştırmayı neye göre yapmalısınız hangi firmayı neden seçmelisiniz.Size bu yazımda bu konularda yardımcı olacağım.

Her ne kadar internet bağlantısı için Kıbrıs’ta farklı firmalar olsa da adaya gelen tek bir bir internet hattı vardır.Bu hat Türkiye üzerinden adaya gelir.Yani sonuç itibari ile tüm firmalar aynı internet ağını kullanır.İnternet ilk olarak telefon dairesine gelir odan firmalara dağılır.Her firma telefon dairesinden belli bir kota da internet alır ve müşterilerine paylaştırır.

Kıbrıs’ta kablosuz internet antenler üzerinden sağlanır.Telefon hatları üzerinden de sağlanan internetler mevcuttur -ADSL- ama her evde telefon hattı yoktur malesef ki.O yüzden daha çok anten ile sağlanan kablosuz internet kullanılır.İnternet başvurusu yaptığınız firma çatınıza size özel bir anten kurar ve anteninizden kendi verici noktalarına sinyal göndererek bu sinyalleri eşitler ve anten evinize indirmiş olduğu data kablosu ile interneti dağıtıcınıza verir.Böylece evinizde Wİ-Fİ oluşur.

Şimdi Kıbrıs’ta internet firması seçerken ilk olarak evinize yakın noktada vericisi olan firmayı tercih etmelsiniz.Çünkü Kıbrıs’ta internet firmalarının bağlamış oldukları antenler uzak noktalardan sinyal kaliteli çok güçlü olmadığı için kopmalar yaşanır ve gelen internetin kalitesi kötü olur.

Konum  olarak size yakın firmayı tercih etmenizin yanı sıra teknik servis ağının ve müşteri hizmetlerinin kalitesine kapasitesine göre de tercih yapmalısınız.Sonuç itibati ile havadan frekanslar araçılığı ile sağlanan bir bağlantı ile evinize internet veriliyor arıza yaşama ihtimaliniz yüzde 60 larda 70 lerde diyebilirim.Bu yüzden bu bağlantının yenilenmesi frekans değişikliği yeniden bağlantı kurulması gerekebilir.Müşteri hizmetleri ve teknik servisi güçlü olan firmayı tercih etmelisiniz.

Fiyat karşılaştırmanızı iyi yapın ucuz internet bulduğuzda hemen başvurmayın gelip bağlantıyı kurup bir daha uğramayan telefonlara cevap vermeyen firmalara düşersiniz sonra sosyal medyalarda ağlamayın.

Kıbrıs’ta internet firmaları sürekli olarak kampayalar düzenler.Özellikle öğrencilerin adaya geldiği dönemlerde pastadan daha büyük payı almak adına özel kampanyalar düzenlenir.6 aylık internet bağlatana 2 aylık bedava gibi veya yıllık internet bağlatana modem hediye gibi kampanyalar.Bu kampanyaları takip edin.

Kıbrıs’ta evinize internet bağlatmak için bize ulaşabilrisiniz.Online işlemler sayesinde başvurunuzu ödemenizi hızlı şekilde yapabilirsiniz.

0539 106 34 31 numralı telefondan bizi arayabilir ya da WhatsApp üzerinden yazabilirisiniz.

İnternet Fiyatlarımız

 

1 Aylık 150 TL
3 Aylık 350 TL
6 Aylık 650 TL
12 Aylık 1150 TL

1 Aylık 200 TL
3 Aylık 450 TL
6 Aylık 900 TL
12 Aylık 1500 TL

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.