İçeriklerinizdeki Anahtar Kelimlere Otomatik Link Verin

WordPress SEO konusunda ciddi bir bilgi birikimim vardır.Her ne kadar SEO bir birikim değil geliştme güncelleme işi olsa da eski bilgilier her zaman işe yaracaktır diye düşünüyorum.

0 363

WordPress siteleriniz için SEO yapmak oldukça zevklidir ve o kadar da basittir aslında.SEO WordPress ile zevklidir çünkü yaptığınız çalışmanın karşılığını çok geçmeden hemen alırsınız.Diğer blog yazılımları gibi SEO yaptımda 5 ay sonra 6 ay sonra etkisini gösterdi şeklinde bir durum söz konusu değildir.WordPress ile SEO çalışması yaptığınız da maksimum 1 ay içerisinde karşılığını göreceksinizdir.WordPress SEO bölümünde sizlere SEO hakkında ki bilgi birikimimi paylaşmaya devam edeceğim.

Bu yazımızda da site içi SEO için bir eklentiden ve yöntemden söz edeceğim.Site içi SEO için yapılan en büyük çalışmalarınızdan biri yazılarınız arasında birbirine bağ vermek olacaktır.Bunun için zaten benzer yazılar eklentisini veya özelliğini kullanıyorum diyecek olabilirsiniz.Evet o da bir site içi SEO çalışmasıdır aslında ama benim bu yazımda söylemek istediğim ise direk content içinde yani yazınızın içinde geçen siteniz için öenmli anahtar kelimeleri Google’un gözüne sokmak.

Diyelim bir arkadaşlık siteniz var ve site içi SEO çalışması yapmak istiyorsunuz.Özgünde yazıyorsunuz.Yazdığınız yazılar içinde bayan arkadaş bul şeklinde bir anahtar kelimeniz geçiyorsa bu kelimeye direk sitenizin ana linkini verebilir ya da bir başka teknikle Bayan arkadaş bul şeklinde bir yazınız var ise o yazının linkini bu anahtar kelimeye verebilirsiniz.Bu şekilde yazılarınız arasında link çıkışları yaparak kendi site içi SEO çalışmasını bir nebze yapmış olursunuz.

Tabi bu link verme işleminin birde otomatik olarak yapılandırması var.WordPress üzerinde kullanabileceğiniz bir eklenti sayesinde bu linkleme işini otomatik olarak yapabilirsiniz.WPA SEO Auto Linker eklentisi ile bu linkleme işini otomatiğe dönüştürebilirsiniz.

Hazır bu yazıyı yazmışken sizlere WPA SEO Auto Linker ile nasıl otomatik linkleme işlemi yapacağınızı da göstermek isterim.

https://wordpress.org/plugins/wpa-seo-auto-linker/ 

adresinden eklentiyi indirip sitenize kurun.Daha sonra Ayarlar bölümünüze SEO Auto Linker şeklinde bir ayar bölümü gelecektir.

İlk bölümde Özel Anahtar Kelimeler şeklinde bir bölüm göreceksiniz.Anahtar kelimeler ve bağlantılar: bölümüne linklenmesini istediğiniz anahtar kelimelerinizi ve karşısına linkinizi yazacaksınız.Birden çok anahtar kelime için aralarında virgül kullanın ve anahtar kelimelerden sonra link için yine virgül kullanın.

Örnek kullanım

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.