Facebook Bağlam Düğmesi

2 154

Haber sitelerinin soyal medya danışmanlığını yapıyorum.Haber siteleri genel analmıyla facebook sayfaları üzerinden sitelerine okuyucu çekiyorlar.Bu yüzden haber sitelerinin facebook sayfaları her zaman güncel olmalı gündeme dair paylaşımlar yapılmalı ve güvenilir bir sayfa olduğunu belli etmelidirler.Facebook’ta gezerken bazı Facebook sayfalarının paylaşımlarında “İ” işareti gördüm bir info simgesi dikkat çekiyordu.

Facebook bağlam düğmesi dediğimiz bu düğme o Facebook sayfasının web sitesi hakkında detaylı bilgi veriyordu.Paylaşım üzerindeki bu info simgesi üzerine geldiğinizde ” bu bağlantı hakkında daha detaylı bilgi göster ” şeklinde bir bildirim çıkmaktadır.

Facebook bağlam düğmesi sayesinde sayfanızın daha güvenli olduğunu gösterebilir web siteniz hakkında bilgi verebilir ve daha önceki paylaşımlarınızı bu info simgesi üzerinden gösterebilirsiniz.

Bağlam Düğmesine Genel Bakış

Facebook’un bağlam düğmesi, Haber Kaynağı’nda görünen yayıncılar ve bağlantılar hakkında daha fazla bilgi sunmak için tasarlanmıştır. Böylece insanlar neleri okuyacaklarına, nelere güveneceklerine ve neleri paylaşacaklarına kendileri karar verebilir.
Bağlam düğmesi, Haber Kaynağı’nda paylaşılan bağlantıların yanında görünür. Düğmeye tıklandığında ve mümkün olduğunda yayıncının Wikipedia girdisini, ilgili bağlantıları, bağlantının Facebook’ta kaç kez ve nerelerde paylaşıldığına ilişkin bilgileri gösteren bir kart açılır.
Bir Wikipedia girdisi bulamazsak, Wikipedia modülünü göstermeyiz.

Özelliğin Kullanılabilirlik Durumu

Bu özelliği, giderek daha çok pazarda aşamalı olarak kullanıma sunuyoruz. Bu bilgiler, yayıncının nerede olduğuna bakılmaksızın, içeriği özelliğin kullanılabildiği pazarlarda görüntüleyen herkese gösterilir. Yayıncılar, bu modüllerde görünen içerikleri düzenleyemez veya bu özelliği kapatamaz.

Facebook bağlam düğmesi nasıl kurulur?

Bağlam Düğmesini Ekleme

2 Yorumlar
  1. Erkan diyor

    Çok teşekkür ederim kaç gündür bu konuyu halletmeye çalışıyordum sonunda hallettim

  2. Hakan diyor

    hocam yaptım ama diğer bağlantılar gözükmyo i harfine basınca sadece domain tarihi var nedendir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.