Bir Öğrenci İşleri Odası

0 537

Dram kelimesi bütün insanlık tarafından üzüntülü olaylar olarak algılanırken, üniversite öğrencileri için  öğrenci işleri tabiriyle ifade ediliyor. Öğrenci işleri odası öğrenci familyası için malesef gereken yaşam şartlarını sunmamakta. Öğrencilerin bu odadan asgari düzeyde zarar görmeleri için cerrahi maskeler veya koruyucu tulumlar fayda etmiyor. Odanın prensiplerine göre bir adet siyah tükenmez kalem ve bir A4 kağıt size malesef bütün kapıları açmakta. Malesef diyorum çünkü bütün kapıları açması her ne kadar ilk duyduğunuzda kulağınıza hoş gelse de, kapıların pervazlarına tıklamaktan yorulduğunuzda keşke bütün kapıları açmasaydı diyebiliyorsunuz. Oda çalışanlarının kulplu bergamot kokan lekeli bardaklara karşı ayrı bir hassasiyetleri var. Masalarının yanından çıkan buharlar devamlı su ısıtıp öğrencilerle ilgilenme tehlikesine karşı savunma mekanizması olarak kullanılıyor. Mermere işlenmiş isimlere sakın  bakmayın çünkü baktığınız anda sizi etkisi altına alıp kaşlarını çatarak dilekçen var mı saldırısıyla sizi uzaklaştırmak isteyeceklerdir. Kamu dairelerinin soğuk duvarlarından esinlenen memurlar fazla esmesin üşütmeyelim diye deri koltuklarına minder koymayı adeta yönetmelikte bir madde olarak görmekteler.

Kapıyı tıklatıp içeri girdiğinizde sadece memurlara has olan beden dilini kullanarak size niye geldin ki şimdi mesajı vereceklerdir. Aldırmayın devam edin ve masalarına yaklaşıp bir süre nefesinizi tutup, oda parfümüyle bastırılmış bergamot ve ter kokusuna alışmaya çalışın. Normal şartlarda bergamot stres kaynaklı uykusuzluklardan kurtaran özellikle çay olarak tüketildiğinde asabiyet ve gerginlik gibi olumsuz ruh hallerine iyi geliyor. Polifenoller açısından zengin olduğundan antioksidan özellikler gösteriyor, vücudu toksinlerden, yani zararlı maddelerden koruyor. Fakat vücudunuzun zararlı madde olarak neyi gördüğüne dair değişkenlik gösterebiliyor. Öğrenci işleri memuru öğrenciden korunmak amacıyla bu çayı tercih etmekte. Çünkü şahsi izlenimlerime göre bu insanlar öğrenci numaranızı bilgisayara girerken oldukça nazik bir şekilde tuşlara basıyor. Ayın on beşinden diğer on beşine kadar herhangi bir düşünce faaliyetine girmeyen bir zihniyete gelin hep beraber karşı duralım ve toplumun zihninde bu felaketi beraber temizleyelim.

Fakat bu sürece girip sahada aktif bir rol almak için bizimde memur olmak gibi bir durumumuz var bu itibarla düzenli ve prensipli bir şekilde ders çalışarak dikişleri hafif pörsümüş deri koltuklara oturduğumuzda muhatabımıza saygı duyalım. Düzenli bir şekilde  ders çalışmanın ise birçok yolu var Anket Test yöntemiyle seri bir şekilde soru çözebilirsiniz.

Gelin bu zihniyetle beraber mücadele edelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.